Безпека в Інтернеті

Наскільки небезпечна інтернет-залежність і як з нею боротися?




Багато користувачів вважають, що залежність від Інтернету не тягне за собою ніякої небезпеки.
Однак такий підхід до проблеми неправильний. На відміну від наркоманії та алкоголізму, інтернет-залежність виявити досить складно. В цьому і полягає небезпека. На ранніх стадіях вирішити проблему можна практично безболісно. Але найчастіше близькі і друзі людини, яка страждає від такої залежності, занадто пізно її помічають.
Інтернет-залежність впливає не тільки на психологічний стан здоров'я людини, але і на його фізичне здоров'я. Якщо тривалий час перебувати в Мережі, то погіршується пам'ять, мозок втрачає здатність до аналітичного аналізу, підвищується дратівливість, знижується працездатність, психіка стає нестійкою, можна навіть втратити навички реального спілкування.
Від постійного перебування перед монітором погіршується зір, від клавіатури і мишки виникає тунельний синдром, сидячий спосіб життя сприяє розвитку сколіозу, остеохондрозу, артрозу і т.п., також спостерігаються проблеми в роботі шлунково-кишкового тракту і серцево-судинні патології, такі як аритмія , тахікардія, тромбоз, варикоз, гіпертонія.
Якщо інтернет-залежність вчасно не виявити, то людина може не тільки зіпсувати відносини з близькими і друзями, але і втратити здоров'я, роботу і навіть позбутися сенсу життя. За статистикою, серед людей, залежних від Мережі, великий відсоток самогубців. На відміну від інших залежностей, Всесвітня мережа стає не просто сенсом життя, а по суті, самим життям.
Порятунок потопаючого — справа рук самого потопаючого
Виявивши у себе ознаки інтернет-залежності, не варто панікувати. Те, що ви усвідомили всю серйозність ситуації, вже є першим кроком до одужання. Адже багато користувачів роками відмовляються визнавати наявність у себе цієї недуги. Потрібно розуміти, що ви неминуче відчуєте розчарування, так як віртуальні ілюзії завжди привабливіші і яскравіші, ніж реальність.
Зробіть перший крок до нормального життя: визначте, скільки часу ви реально проводите в Інтернеті. Постарайтеся визначити найважливіші справи в Мережі і «відсічіть» все зайве. Після цього займіть час, що звільнився, корисними справами, наприклад, читанням книг (паперових, не в Інтернеті), прибиранням, зустрічами з друзями, походами в кіно. Ще одним важливим моментом є ваше усвідомлене прохання до близьких і друзів обмежити спілкування в Мережі. Щоб поговорити про щось важливе, досить набрати номер телефону і вирішити питання. Така розмова все ж краще, ніж листування в Інтернеті.
Наповнюйте своє життя різноманітними подіями: відвідинами виставок, семінарів, курсів, театрів та інших цікавих місць і подій. Організовуйте пікніки, займайтеся спортом, при можливості відвідуйте міста, в яких ви ще не були. Так можна знайти величезну кількість занять, які ніяк не пов'язані з Інтернетом.

Комментарии